Če dimenzionirate cevi peči, izhodne cevi reformerja ali visoko{0}}tuljave-izmenjevalnika toplote,Incoloy 800 proti 800H proti 800HTvprašanje se običajno pojavi, ko nerjavnemu jeklu 321H ali 347H poteče življenjska doba lezenja. Vsi trije razredi imajo enako bazo iz niklja-železa-kroma in njihove mehanske lastnosti pri sobni-temperaturi so skoraj enake.
Razlike - obseg ogljika, vsebnost aluminija in titana ter zahtevana velikost zrn - postanejo pomembne šele, ko kovina preživi leta nad 600 stopinj pod dolgotrajno obremenitvijo. Če izberete napačen razred, boste bodisi preplačali za kemijo, ki je ne potrebujete, ali pa boste oblikovali cev, ki se pred naslednjim preobratom plazi do okvare.
Obrazci za izdelke
Bar & Rod
Plošča in list
Tuljava in trak
Cevi in cevi
Montaža: prirobnica, T-kratnik, koleno, reduktor itd.
Kovanje: obroč, gred, krog, blok itd.

Kaj pravijo standardi: Ekvivalenti UNS, ASTM in EN
Oblike cevi so zajete v ASTM B407 (brezšivne cevi), B409 (plošča) in B408 (palica in drog). Trije razredi se razlikujejo na ravni UNS in po številkah Werkstoff v Evropi.
| Ocena | UNS | Werkstoff | ASTM cev/cev | Tipični obrazci izdelkov | Skupna evropska referenca |
|---|---|---|---|---|---|
| Incoloy 800 | N08800 | 1.4876 | ASTM B407 / ASME SB407 | Brezšivne cevi, cevi,-cevi izmenjevalnika toplote | EN 10095 / AD 2000 W2 |
| Incoloy 800H | N08810 | 1.4958 | ASTM B407 / ASME SB407 | Brezšivne cevi, cevi, cevi za peči | EN 10095 / AD 2000 W2 |
| Incoloy 800HT | N08811 | 1.4959 | ASTM B407 / ASME SB407 | Brezšivne cevi, komponente visokotemperaturne-peči | EN 10095 / AD 2000 W2 |
Praktična opomba glede nabave: večina obratov zdaj dobavlja material z dvojnim-certificiranjem 800H/800HT, ker je kemijska ovojnica 800HT znotraj strožjih omejitev 800H. Ta dvojna vozovnica je uporabna, vendar ni nadomestilo za potrditev dejanskih vrednosti ogljika, aluminija, titana in-velikosti zrn na potrdilu o preskusu mlina EN 10204 3.1.
Kemija in velikost zrn: Zakaj so majhne številke pomembne
| Element | Incoloy 800 (N08800) | Incoloy 800H (N08810) | Incoloy 800HT (N08811) | Inženirski učinek |
|---|---|---|---|---|
| Ogljik (C) | 0,10 % maks | 0.05 – 0.10 % | 0.06 – 0.10 % | Višji C stabilizira karbide in zviša trdnost lezenja pri temperaturi |
| Aluminij (Al) | 0.15 – 0.60 % | 0.15 – 0.60 % | 0.85 – 1.20 % | Al + Ti tvorijo kontrolirane usedline, ki utrjujejo matriko |
| Titan (Ti) | 0.15 – 0.60 % | 0.15 – 0.60 % | 0.85 – 1.20 % | Kombinacija Al+Ti Večja ali enaka 0,85 % je ključni identifikator za 800HT |
| Nikelj (Ni) | 30.0 – 35.0 % | 30.0 – 35.0 % | 30.0 – 35.0 % | Avstenitna matrica; odpornost proti oksidaciji in karburizaciji |
| Krom (Cr) | 19.0 – 23.0 % | 19.0 – 23.0 % | 19.0 – 23.0 % | Odpornost na oksidacijo in nitriranje |
| Železo (Fe) | Ravnovesje | Ravnovesje | Ravnovesje | Stroškovna osnova; ohranja zlitino cenejšo od čistosti niklja |
| Velikost zrn | Brez zahtev | ASTM 5 ali grobejša | ASTM 5 ali grobejša | Grobozrnatost=daljša življenjska doba lezenja |
Prava razcepitev ni nikelj ali krom; to je karbonsko dno in aluminij-in-trak iz titana. Incoloy 800 je lahko fino-zrnat in ni zahtevan, da izpolnjuje minimalno raztopino-temperature žarjenja. Incoloy 800H in 800HT morata biti-žarjena v raztopini pri približno 1 120 – 1 180 stopinjah in kaljena, da se proizvede ASTM 5 ali grobejša zrnata struktura. Ta groba zrna daje razredoma H in HT daljšo življenjsko dobo do lezenja-pri temperaturi.
Dovoljena napetost ASME: podatki, ki vplivajo na debelino stene
Tukaj je vrednost, ki jo večina generičnih strani dobaviteljev preskoči. Spodnja tabela podaja okvirne dovoljene vrednosti napetosti ASME BPVC, oddelek II-D za brezšivne cevi po ASTM B407. Vedno preverite izdajo kode, uporabljeno v vašem projektu, vendar je relativna prednost 800H/HT pred 800 dosledna.
| Projektna temperatura | Incoloy 800 (N08800) | Incoloy 800H/HT (N08810/N08811) | 800H/HT Prednost |
|---|---|---|---|
| 538 stopinj / 1 000 stopinj F | 58,6 MPa (8,5 ksi) | 68,9 MPa (10,0 ksi) | +18 % |
| 593 stopinj / 1 100 stopinj F | 44,8 MPa (6,5 ksi) | 55,2 MPa (8,0 ksi) | +23 % |
| 649 stopinj / 1 200 stopinj F | 32,4 MPa (4,7 ksi) | 41,4 MPa (6,0 ksi) | +28 % |
| 704 stopinj/1 300 stopinj F | 20,7 MPa (3,0 ksi) | 29,0 MPa (4,2 ksi) | +40 % |
| 760 stopinj / 1 400 stopinj F | 12,4 MPa (1,8 ksi) | 17,9 MPa (2,6 ksi) | +44 % |
| 816 stopinj / 1 500 stopinj F | 6,9 MPa (1,0 ksi) | 9,7 MPa (1,4 ksi) | +41 % |
Kaj to pomeni v praksi: pri 760 stopinjah lahko cev, zasnovana za 800H/HT, prenese enak pritisk s približno 30 % manjšo debelino stene kot cev, zasnovana za Incoloy 800. V veliki peči za krekiranje etilena s stotinami sevalnih cevi se to zmanjšanje debeline večkratno izplača za nadgradnjo materiala. Pod 593 stopinjami se prednost skrči do točke, kjer je standard 800 običajno bolj ekonomična izbira.
Okolje-z-Matriko izbire okolja
| Pogoj storitve | Priporočena ocena | Razlog |
|---|---|---|
| Manj ali enako 593 stopinjam, brez nadzora lezenja | Incoloy 800 | Drobna zrna zagotavljajo boljšo odpornost proti toplotni utrujenosti; najnižji stroški |
| 600 – 760 stopinj, trajni tlak | Incoloy 800H | Groba zrna + nadzor ogljika za zanesljivo življenjsko dobo lezenja |
| 760 – 980 stopinj, dolgoročna storitev- | Incoloy 800HT | Najvišja Al+Ti za stabilnost padavin in največjo trdnost pri lezenju |
| Pogosto termično kroženje pod 650 stopinj | Incoloy 800 | Finejša zrna bolje prenašajo toplotno utrujenost |
| Sevalne cevi peči za krekiranje etilena | 800H ali 800HT | Načrtovane temperature 820 – 950 stopinj; prevladuje lezenje |
| Izhodni priključki za parni reformator metana | 800HT | Najvišja temperatura kovine in najdaljša zahtevana življenjska doba |
| Obrat za sekundarni reformer amoniaka | 800H / 800HT | Visoka temperatura + atmosfera vodika/dušika |
| Valji za-peči za toplotno obdelavo in sevalne cevi | 800H / 800HT | Dolgotrajna -obstojnost dimenzij |
Varjenje, toplotna obdelava in PWHT past
Družine serije 800- ni težko variti, vendar je po varjenju enostavno uničiti lastnosti pri visokih temperaturah.
| Parameter | Incoloy 800 | Incoloy 800H / 800HT |
|---|---|---|
| Ustrezna dodajna kovina | ERNiCr-3 (AWS A5.14) | ERNiCr-3 ali ENiCrFe-3 |
| Predgrejte | Na splošno ni potrebno | Na splošno ni potrebno |
| Interpass temperatura | < 150 °C recommended | < 150 °C recommended |
| Podporno čiščenje | Čiščenje argona na koreninskem prehodu | Čiščenje argona na koreninskem prehodu |
| Po-razbremenitev napetosti | Lahko se uporablja za 800 | Ni priporočljivoza tlačne dele 800H/HT |
| Po-žarjenje raztopine, če je potrebno | 1 010 – 1 090 stopnja | 1 120 – 1 180 stopinj + hitro dušenje |
| Nevarnost nizko{0}}temperaturne PWHT | Nič pomembnega | Lahko prečisti grobo zrnatost in uniči odpornost proti lezenju |
Kritična točka: če trgovina za cev peči 800H ali 800HT uporabi običajno 600–700-stopinjsko-toplotno obdelavo za razbremenitev napetosti, lahko skrbno izdelana groba zrna prekristalizirajo v bolj fino zrnato strukturo. Cev morda še vedno prestane natezne preskuse pri sobni-temperaturi, vendar se lahko njena življenjska doba lezenja nad 700 stopinj zmanjša za 50 % ali več. Zaradi tega večina specifikacij-cevi peči izrecno prepoveduje nizko{11}}razbremenitev napetosti na 800H/800HT in namesto tega zahteva polno{14}}razdelitveno žarjenje, če-zvarjeno stanje ni sprejemljivo.
Tabela za hitro-referenco izbire
| Parameter | Incoloy 800 (N08800) | Incoloy 800H (N08810) | Incoloy 800HT (N08811) |
|---|---|---|---|
| Najboljše za | Zmerna temperatura, toplotno kroženje | Trajna obremenitev 600 – 850 stopinj | >750 stopinj, največja življenjska doba lezenja |
| Ogljik | Manj ali enako 0,10 % | 0.05 – 0.10 % | 0.06 – 0.10 % |
| Al + Ti | 0.30 – 1.20 % | 0.30 – 1.20 % | 0.85 – 1.20 % |
| Velikost zrn | Brez zahtev | ASTM 5 ali grobejša | ASTM 5 ali grobejša |
| Žarjenje raztopine | 1 010 – 1 090 stopnja | 1 120 – 1 180 stopnja | 1 120 – 1 180 stopnja |
| Pribl. max projektna temp | 650 stopinj | 815 stopinj | 980 stopinj (kratkotrajno) |
| Prednost ASME pri 760 stopinjah | Izhodišče | +44 % dovoljene napetosti | +44 % dovoljene napetosti |
| Dodatna kovina | ERNiCr-3 | ERNiCr-3 | ERNiCr-3 |
| PWHT tveganje | Nizka | Lajšanje stresa pri visokih ali nizkih-temperaturah | Lajšanje stresa pri visokih ali nizkih-temperaturah |
| Tipični stroški | Najnižja | Srednje | 5 – 10 % premije nad 800H |
pogosta vprašanja
Kakšna je resnična razlika med Incoloy 800H in 800HT?
Oba razreda zahtevata enako-raztopinsko žarjenje pri visoki temperaturi in grobo zrnatost. Razlika je v kemiji: 800HT ima ožje območje ogljika in minimalno vsebnost-aluminija-in-titana 0,85 %. Ta višji Al+Ti spodbuja stabilnejšo precipitacijsko utrjevanje pri temperaturah nad 750 stopinj, kar daje 800HT najboljšo življenjsko dobo-pri lezenju v družini. Mlinarji pogosto dobavljajo material z dvojnim-certificiranjem 800H/800HT.
Ali lahko Incoloy 800 zamenjam za 800H ali 800HT?
Samo, če je projektna temperatura pod približno 593 stopinj in lezenje ni glavni način okvare. Nad 600 stopinjami lahko nižja dovoljena obremenitev in pomanjkanje nadzora-velikosti zrn pri standardu 800 povzročita preveliko debelino stene ali nezadostno življenjsko dobo med lezenjem. Pred zamenjavo vedno znova-zaženite projektne izračune in potrdite kemijo MTC.
Zakaj razbremenitev po-varu ni priporočljiva za 800H/800HT?
Običajna obdelava za razbremenitev-napetosti 600–700 stopinj lahko rekristalizira grobo zrnato strukturo, ki je bila namerno ustvarjena z žarjenjem v raztopini 1 120–1 180 stopinj. Rezultat je finejše zrno, ki prestane preizkuse-temperature pri sobni temperaturi, vendar izgubi trdnost pri lezenju. Če je po varjenju potrebna toplotna obdelava, uporabite žarjenje s polno ločljivostjo, ki mu sledi hitro ohlajanje.
Kakšno dokumentacijo naj zahtevam za evropski projekt PED?
Zahtevajte potrdilo o preskusu rezkanja EN 10204 3.1 ali 3.2, izjavo PED o skladnosti, dokazila o oznaki CE za ustrezno kategorijo PED, podatke AD 2000 W2/W10, če je projekt v Nemčiji, in pregled tretje-stranke s strani TÜV, DNV ali Bureau Veritas, če je naveden EN 10204 3.2.
Kateri razred je najboljši za storitev termičnega cikla?
Pri zmernih temperaturah s pogostimi cikli zagona-ustavitve je standardni Incoloy 800 pogosto boljša izbira, ker njegova finejša velikost zrn zagotavlja boljšo odpornost-na toplotno utrujenost. Če je najvišja temperatura dovolj visoka, da lezenje uravnava, boste morda potrebovali 800H/800HT in sprejeli-kompromis pri toplotni-utrujenosti.
Določite cev Incoloy 800, 800H ali 800HT za vaš naslednji projekt peči ali reformerja?
HUITONG dobavlja brezšivne in varjene cevi in cevi Incoloy v vseh treh razredih po ASTM B407 / B409 / B408, s certifikatom EN 10204 3.1/3.2, oznako PED CE za Evropo in celotno dokumentacijo za projekte Saudi Aramco, ADNOC in QatarEnergy. Pošljite svojo projektno temperaturo, tlak in MTO namarket@htpipe.comali WhatsApp+86-19339900201za izbiro zlitine in odgovor na ponudbo.





