Aug 19, 2026 Pustite sporočilo

C276 vs. C22 Hastelloy Pipe – Kdaj določiti vsako za kemično, pomorsko in kislo uporabo

Če kupujete cev iz nikljeve zlitine za kemično tovarno, platformo na morju ali nadgradnjo rafinerije,Hastelloy C276 proti C22odločitev običajno pride po tem, ko so bili 316L, 904L in celo duplex 2507 izključeni. Obe zlitini spadata v družino nikelj-krom-molibden in obe rešujeta težave, ki jih nerjavna jekla ne morejo. Niso pa zamenljivi. Napačna izbira se pokaže kot prednostni napad zvara v osemnajstih mesecih ali kot nepričakovana luknjastost v oksidacijski kloridni zanki, za katero material ni bil nikoli optimiziran.

Obrazci za izdelke

Bar & Rod

Plošča in list

Tuljava in trak

Cevi in ​​cevi

Montaža: prirobnica, T-kratnik, koleno, reduktor itd.

Kovanje: obroč, gred, krog, blok itd.

c276 vs c22

Kaj pravijo standardi: UNS N10276 proti N06022

Za obe zlitini veljajo iste specifikacije izdelkov ASTM za cevi, fitinge, odkovke in plošče. Razlika je v oznaki UNS in kemijskih mejah.

Obrazec izdelka Specifikacija ASTM C276 (UNS N10276) C22 (UNS N06022)
Brezšivne cevi ASTM B622 / ASME SB622 UNS N10276 UNS N06022
Varjena cev ASTM B619 / ASME SB619 UNS N10276 UNS N06022
Varjena cev ASTM B626 / ASME SB626 UNS N10276 UNS N06022
Okovje ASTM B366 / ASME SB366 WPHC276 WPHC22
Odkovki ASTM B564 / ASME SB564 N10276 N06022
Plošča/list/trak ASTM B575 / ASME SB575 N10276 N06022
Palica/palica ASTM B574 / ASME SB574 N10276 N06022

 

Kemijska sestava in zakaj je pomembna

Element C276 (UNS N10276) C22 (UNS N06022) Inženirski učinek
Nikelj (Ni) Ravnovesje (~57%) Ravnovesje (~56%) Osnovna matrica; duktilnost in odpornost na SCC
Krom (Cr) 14.5 – 16.5% 20.0 – 22.5% odpornost na oksidativne kisline; stabilnost pasivnega filma
molibden (Mo) 15.0 – 17.0% 12.5 – 14.5% Zmanjšanje kislinske odpornosti; odpornost proti luknjanju
Volfram (W) 3.0 – 4.5% 2.5 – 3.5% Lokalizirana odpornost proti koroziji v reducirnih kislinah
Železo (Fe) 4.0 – 7.0% 2.0 – 6.0% Manjša vrednost Fe v C22 izboljša delovanje kislin
Ogljik (C) maks 0.010% 0.015% Oba ultra{0}}nizkoogljična; brez tveganja preobčutljivosti
Silicij (Si) max 0.08% 0.08% Kontrola varljivosti
PREN (pribl.) ~69 ~65 Oba izjemno visoka; C22 nekoliko nižje

 

Odpornost proti luknjicam in razpokam (ASTM G48)

ASTM G48 je standardni preskus železovega klorida, ki se uporablja za razvrščanje zlitin za delovanje klorida. Spodnje številke so reprezentativni laboratorijski razponi, niso zajamčeni minimumi, vendar jasno ločujejo obe zlitini:

Zlitina PREN CPT (stopnja) Metoda A CCT (stopnja) Metoda B Indeks luknjanja morske vode
316L 24 25 – 30 < 0 Omejeno
2205 duplex 35 45 – 55 20 – 25 Dobro
2507 super duplex 42 70 – 80 45 – 55 Odlično
Hastelloy C276 ~69 ~115 – 125 ~70 – 80 Izjemno
Hastelloy C22 ~65 ~105 – 115 ~75 – 85 Izjemno

Obe zlitini sta boljši od vseh nerjavnih in dupleksnih razredov pri uporabi klorida. C276 ima zaradi višje vsebnosti molibdena in volframa nekoliko višjo kritično temperaturo pitinga. C22 ima nekoliko boljšo kritično temperaturo špranje zaradi višje vsebnosti kroma. Pri večini cevnih sistemov je katera koli zlitina preveč-izdelana z vidika luknjičaste luknje; pravo izbirno gonilo je kemično okolje.

 

Interkristalna korozija v -zvarjenem stanju (ASTM G28)

C22 je bil delno razvit za odpornost na prednostne napade v toplotno-območju zvara in talilni liniji. Pri preskušanju metode A ASTM G28 na zvarjenih vzorcih:

 

C276as-welded: stopnja korozije običajno < 1,0 mm/leto, vendar lahko pokaže lokaliziran napad v močno oksidativnih okoljih, če ni žarjena raztopina.

C22 pri -varjenju: stopnja korozije običajno < 0,5 mm/leto, z boljšo odpornostjo na napad HAZ pri mešani oksidacijski/redukcijski uporabi.

 

Za tuljave cevi, ki bodo -varjene na terenu in ne po-varjenju, žarjene z raztopino -, kar je večina - C22 zagotavlja večjo varnostno rezervo pred korozijo-območja zvara. To je eden od razlogov, zakaj je C22 postal privzeti za večnamenske kemične tovarne in farmacevtske cevne sisteme.

 

Okolje-z-Izbira okolja

Storitveno okolje Boljša izbira Razlog
Koncentrirana klorovodikova kislina (redukcija) C276 Višja vsebnost Mo + W
Mokri klor plin / hipoklorit (oksidira) C22 Višja vsebnost Cr stabilizira pasivni film
Železov klorid/bakrov klorid C22 Oksidacijski klorid
Mešanica dušikove/klorovodikove kisline (vrsta aqua regia) C22 Širša vsestranskost
Sulfuric acid, reducing, >90 stopinj C276 Dokazano nižja stopnja korozije
Morska voda/slanica/kloridna hladilna voda Bodisi Oba izjemna; C22 nekoliko boljši rob reže
Absorber za razžveplanje dimnih plinov (FGD). C22 Raven oksidirajočega klorida v gnojevki
Kisla storitev s H2S (NACE MR0175) C276 ali C22 Oba navedena; potrebna kontrola trdote

 

Trije realni projektni scenariji

Scenarij 1 - Linija za vbrizgavanje kislega plina Saudi Aramco

Storitev: kisli mokri plin, 8 % H2S, 50.000 ppm kloridov, 80 stopinj, procesna linija NPS 3. Odločitev: brezšivna cev Hastelloy C276 po ASTM B622, Sch 40S, žarjena v raztopini, dvojno-certificirano NACE MR0175, trdota manjša ali enaka 23 HRC. Zakaj: Močno zmanjšano kislo okolje z visoko vsebnostjo kloridov daje prednost vsebnosti Mo + W v C276. Popoln EN 10204 3.2 MTC z inšpekcijo SGS za odobritev Aramco.

 

Scenarij 2 - Rotterdam Chemical Plant Chlor-Linija za alkalno belilo

Storitev: Mokri plin klor in natrijev hipoklorit, 60 stopinj, instrumentalna zanka NPS 2, na terenu-varjeni koluti brez naknadnega{3}}žarjenja pri varjenju. Odločitev: Brezšivna cev Hastelloy C22 po ASTM B622, Sch 40S, polnilo ERNiCrMo-10, oznaka PED CE, EN 10204 3.1. Zakaj: Storitev z oksidacijskim kloridom daje prednost višji vsebnosti kroma v C22. Ko-zvarjena odpornost proti koroziji HAZ je kritična, ker je žarjenje raztopine po varjenju v obstoječem obratu nepraktično.

 

Scenarij 3 - QatarEnergy Offshore Seawater Lift Pump Column

Storitev: surova morska voda, temperatura okolja, stebrna cev NPS 8, varjena konstrukcija. Odločitev: C276 ali C22 varjena cev po ASTM B619; končna izbira na podlagi razpoložljivosti in skupnih stroškov namestitve. Zakaj: obe zlitini sta z vidika korozije močno-predpisani za morsko vodo. Tukaj je odločitev ekonomika nabave in dobavni rok, ne metalurgija.

 

Tabela za hitro-referenco izbire

Parameter Hastelloy C276 (UNS N10276) Hastelloy C22 (UNS N06022)
Najboljše za Močno reducirajoče kisline, visoki kloridi, kisla postrežba Oksidacijske kisline, mešane oksidacijske/redukcijske, varil{0}}kritične storitve
Cr vsebina 14.5 – 16.5% 20.0 – 22.5%
Vsebnost Mo + W 18 – 21 % skupaj 15 – 18 % skupaj
PREN ~69 ~65
CPT (ASTM G48 A) ~115 – 125 stopinj ~105 – 115 stopinj
CCT (ASTM G48 B) ~70-80 stopinj ~75 – 85 stopinj
Specifikacija cevi ASTM B622 / B619 / B626 B622 / B619 / B626
Dodatna kovina ERNiCrMo-4 ERNiCrMo-10
NACE MR0175 Sprejemljivo, trdota Manjša ali enaka 23 HRC Sprejemljivo, trdota Manjša ali enaka 23 HRC
PED / AD 2000 Sprejeto z oznako CE Sprejeto z oznako CE
Tipični stroški Nekoliko nižje 10 – 15 % premije pri majhnih velikostih

 

pogosta vprašanja

LahkoHastelloy C22zamenjatiC276v mojem projektu?

Pogosto da, vendar ne samodejno. C22 je varnejša zamenjava, kadar storitev vsebuje oksidacijske kisline, mešane oksidacijske/redukcijske pogoje ali ko je potrebno varjenje na terenu brez žarjenja po-varu. C276 ostaja boljša izbira za koncentrirano klorovodikovo kislino, okolja z visoko-zmanjšanjem klorida in kisle storitve, kjer je potrebna najvišja odpornost proti luknjičastim luknjam. Pred zamenjavo vedno ponovno-kvalificirajte WPS/PQR in potrdite kemijo MTR.

 

Katera zlitina je boljša za morsko vodo?

Oba sta izjemna v morski vodi. C22 ima malo boljšo kritično temperaturo v razpokah, kar je pomembno pri povezavah z razpokami, pod usedlinami ali v počasi-tekoči slanici. C276 ima nekoliko boljšo kritično temperaturo pitinga. Pri večini aplikacij za cevi za morsko vodo je izbira odvisna od sekundarnega kemijskega okolja (npr. klor-alkalija proti FGD) in razpoložljivosti, ne pa samo korozije morske vode.

 

Ali potrebujem -toplotno obdelavo po varjenju cevi C276 ali C22?

Za C276 je žarjenje v raztopini po varjenju priporočljivo za najagresivnejše storitve, čeprav se zlitina dobro obnese v {-zvarjenem stanju za številne aplikacije. Za C22 je žarjenje po-varu manj pogosto potrebno, ker je bila zlitina posebej zasnovana za odpornost proti napadom HAZ v -zvarjenem stanju. Končna odločitev sodi v projekt WPS/PQR in korozijsko inženirski pregled.

 

Kakšno dokumentacijo naj zahtevam za naftni in plinski projekt na Bližnjem vzhodu?

Zahteva: EN 10204 3.1 ali 3.2 Mill Test Certifikat s popolno toplotno sledljivostjo, PMI poročilo, zapis o hidrostatičnem preskusu, dimenzijsko inšpekcijsko poročilo, NACE MR0175/ISO 15156 izjava in -certifikat o inšpekciji tretje osebe (SGS, Bureau Veritas, TÜV ali DNV), če to zahteva lastnik. Za pogodbe Saudi Aramco in ADNOC prav tako potrdite, da je dobavitelj na seznamu odobrenih prodajalcev ali da lahko opravi pred-revizijo kvalifikacije.

 

Kakšne so zahteve PED za cevi Hastelloy v Evropi?

Cevi C276 in C22, ki se uporabljajo v evropski tlačni opremi, ki prenaša nevarne tekočine skupine 1, morajo imeti oznako CE v skladu s PED 2014/68/EU. Za kategorije II–IV je potrebna udeležba priglašenega organa. MTC se mora sklicevati na EN 10204 3.1 ali 3.2, izjava o skladnosti pa mora navajati veljavni usklajeni standard ali odobritev proizvajalca materiala.

 

Se še vedno odločate med Hastelloy C276 in C22 za vaš naslednji projekt?

HUITONG dobavlja brezšivne in varjene cevi iz nikljeve zlitine v obeh razredih po ASTM B622/B619/B626, s popolno skladnostjo z NACE MR0175, oznako PED CE za evropske pošiljke in certifikatom EN 10204 3.1/3.2. Pošljite svoje procesne pogoje ali MTO namarket@htpipe.comali WhatsApp+86-19339900201za isti-tedenski odgovor glede izbire zlitin in cene.

Kontaktirajte zdaj

 

 

 

Pošlji povpraševanje

whatsapp

Telefon

E-pošta

Povpraševanje