Sep 01, 2026 Pustite sporočilo

Cev Hastelloy C22 (UNS N06022): kemija, podatki o koroziji in kdaj premaga C276|HT CEV

Kupec iz nemške kemične tovarne nam je prejšnji mesec poslal RFQ z opombo, ki je sprožila dolg pogovor: "Vedno smo določali C276 za naše kislinske linije, vendar naš svetovalec za korozijo pravi, da je C22 boljša izbira za to storitev. Verjetno ima prav, vendar nihče v naši ekipi ni dejansko uporabil C22 v obliki cevi. Ali nam lahko predstavite, zakaj?"

 

To vprašanje - "zakaj C22 in kdaj?" - se pojavlja pogosteje, kot priznava večina dobaviteljev.Hastelloy C276že desetletja privzeta nikljeva zlitina za agresivne kemične storitve in to z dobrimi razlogi. Toda C22 ni marketinška nadgradnja. To je drugačna kemija, zasnovana za različne delovne pogoje, in v pravem okolju prekaša C276 z merljivo mejo. V napačnem okolju navedba zapravlja denar.

 

Ta članek odgovarja na osem vprašanj, ki si jih kupci dejansko zastavijo, ko razmišljajoCev iz zlitine C22prvič - kemija, podatki o koroziji, kot-zmožnost varjenja, velikosti, cena in kdaj namesto tega ostati pri C276. Vsi izdelki, brez polnila.

Obrazci za izdelke

Bar & Rod

Plošča in list

Tuljava in trak

Cevi in ​​cevi

Montaža: prirobnica, T-kratnik, koleno, reduktor itd.

Kovanje: obroč, gred, krog, blok itd.

Hastelloy C22 seamless pipe bundle UNS N06022 ASTM B622 solution annealed

V1: Vedno smo uporabljali C276. Zakaj bi prešli na C22?

KerHastelloy C22ima več kroma in C276 več molibdena, in ta razlika je pomembna, ko je vaša storitev oksidacija ali mešana-oksidacija-redukcija in ne zgolj redukcija.

 

C276 je bil zasnovan za vročo klorovodikovo kislino, moker klor in močno redukcijska okolja -, kjer molibden opravlja težka dela. C22 je bil pozneje zasnovan z drugačnim ravnovesjem: več kroma za oksidacijske medije, nekoliko manj molibdena, vendar še vedno znatno, in metalurška prilagoditev, zaradi katere je območje, ki ga prizadene toplota-vara, veliko bolj odporno na intergranularne napade.

 

Če je vaša storitev koncentrirana HCl pri temperaturi, je C276 še vedno pravi odgovor. Če vaša storitev vključuje oksidacijske kisline, tokove mešanih kislin, gošče za razžveplanje dimnih plinov ali-varjene cevi, ki jih po-raztopini za varjenje ni mogoče žariti, C22 zasluži svojo premijo - in premija ni majhna.

 

V2: Kaj je pravzaprav drugače v kemiji?

Tabela sestave pripoveduje zgodbo. Številki, ki sta pomembni, sta krom in molibden - in se gibljeta v nasprotnih smereh med obema stopnjama.

Element C22 (UNS N06022) C276 (UNS N10276) Kaj pomeni razlika
Chromium 20.0 – 22.5 14.5 – 16.5 C22 ima ~37 % več Cr → močnejši pasivni film v oksidacijskih medijih
molibden 12.5 – 14.5 15.0 – 17.0 C276 ima ~18 % več Mo → bolje reducira kisline
volfram 2.5 – 3.5 3.0 – 4.5 Podobno; oba uporabljata W za odpornost proti luknjicam
Ogljik Manjše ali enako 0,015 Manjše ali enako 0,010 Oba nizka; C276 nekoliko nižje
Železo 2.0 – 6.0 4.0 – 7.0 C22 nekoliko nižje
Nikelj Ravnovesje Ravnovesje Ista osnova
PREN (izračunano) ~ 65 ~ 69 C276 ima enakovredno višjo odpornost proti luknjanju

Povečanje kroma v C22 ni postopoma -, temveč 37-odstotni skok v primerjavi s C276. To je tisto, kar daje C22 prednost pri oksidacijskih kislinah, mokrem kloru z oksidirajočimi nečistočami in tokovih mešanih-kislinskih procesov, kjer kemija ni čista redukcija. Zmanjšanje molibdena je resnično, vendar skromno - C22 še vedno vsebuje 12,5–14,5 % Mo, kar je več kot večina nikljevih zlitin. Neto učinek: zlitina C22 žrtvuje majhno količino zmanjšanja-kislinske učinkovitosti, da bi pridobila veliko količino oksidacijskega in mešanega-okoljskega delovanja.

 

V3: Koliko boljši je C22 pri oksidaciji? Daj mi številke.

To je vprašanje, ki se mu večina dobaviteljskih strani izogiba, ker nimajo podatkov o stopnji korozije. Tukaj je.

Ustrezen preskus odpornosti proti interkristalni koroziji v zlitinah Ni-Cr-Mo je ASTM G28. Metoda A uporablja vrelo železov sulfat-žveplovo kislino (oksidacijski preskusni medij), metoda B pa uporablja vrelo železov klorid-klorovodikovo kislino (bolj agresivna, preizkuša tako odpornost proti luknjam kot tudi odpornost med zrnci).

Test ASTM G28 C22 Stopnja korozije (mm/leto) C276 Stopnja korozije (mm/leto) Tolmačenje
Metoda A (oksidacijski medij) ~ 0.30 ~ 0.50 – 0.60 C22 je ~40 % nižji → boljša oksidacijska-srednja odpornost
Metoda B (agresivno mešano) ~ 3.0 ~ 3.5 – 4.0 C22 je skromno boljši v mešanih pogojih
ASTM G48 Metoda A (piting, CPT) ~ 105 – 115 stopinj ~ 115 – 125 stopinj C276 ima nekoliko višji CPT → rahlo boljši čisti luknjičasti del
ASTM G48 Metoda B (reža, CCT) ~ 75 – 85 stopinj ~ 70 – 80 stopinj C22 ima nekoliko višjo CCT → malo boljšo v pogojih špranje

 

Številke luknjičaste luknjice G48 vas bodo morda presenetile: C276 ima rahlo višjo kritično temperaturo luknjičaste plasti kot C22, ker višja vsebnost molibdena in volframa pri C276 potisneta PREN na ~69 v primerjavi s ~65 pri C22. Toda številke metode G28 A povedo drugo polovico zgodbe - v oksidativnem preskusnem mediju C22 korodira približno 40 % manj kot C276. To je prednost kroma v akciji.

 

Praktičen zaključek za cevi: če vaša linija prenaša oksidacijske kisline (dušikova, kromova, železov klorid z oksidanti) ali mešane procesne tokove, kjer kemija niha med oksidacijo in redukcijo, prednost G28A C22 pomeni daljšo življenjsko dobo. Če vaša linija prenaša koncentriran HCl, zmagata višja vsebnost PREN in Mo C276.

 

V4: Kaj pa učinkovitost-varjenja? Ne moremo objaviti-žarjenja zvara na terenu.

Tu se C22 loči od C276 za napeljavo cevi in ​​to je najpogostejši razlog, zakaj kupci nadgrajujejo.

Tako C22 kot C276 sta nizko-ogljične zlitine, ki ne zahtevata -toplotne obdelave po varjenju zaradi izločanja karbida. Razlika je v odpornosti proti koroziji-varnega območja (HAZ). C276, ko je varjen, lahko tvori ozek pas karbida in intermetalnih oborin na mejah zrn v HAZ. Ta trak je dovzeten za intergranularne napade v agresivnih medijih - težava, ki se ne pokaže pri preskušanju navadnih kovin, vendar se pojavi med obratovanjem, običajno pri zvaru.

 

C22 je bil-ustvarjen s kemijo za zatiranje te padavine HAZ. Rezultat je merljiv: objavljeni podatki o C22 v močno kloridno{4}}onesnaženih mešanih-kislih okoljih (tipični pogoji FGD) kažejo stopnje korozije HAZ 0,04–0,07 mm/leto -, ki se v bistvu ujema z navadno kovino. C276 v enakih pogojih kaže stopnje HAZ 2 – 3× višje kot njegova osnovna kovina.

 

Za terensko{0}}varjene kolute cevi -, kjer sklopa ne morete postaviti v peč za žarjenje v raztopini -, je to odločilni dejavnik. Nemška kemična tovarna, ki vodi procesne linije z mešano-kislino skozi stojalo za cevi, ne more enostavno po-varjenju žariti 6-palčnega terenskega zvara. C22 vam omogoča, da ta korak z zaupanjem preskočite.Zlitina C276v enaki situaciji potrebuje bodisi kvalificirano WPS z zelo strogim nadzorom vnosa toplote ali žarjenje po-varilni raztopini, ki je morda fizično nemogoče.

 

Zato je kupčev svetovalec za korozijo priporočil C22: njihova storitev je tok mešane oksidacijske-reducirajoče kisline, njihove cevi pa so na terenu-zvarjene tuljave v obstoječem obratu. C276 bi deloval, vendar prednost HAZ C22 odstrani način okvare, ki je povzročil puščanje v njihovih starejših linijah C276.

 

V5: Ali C22 stane več? Koliko več?

ja C22 ima običajno 10 – 15 % več kot C276 pri cevi majhnega-premera (NPS 1/2" – 4"), zoži pa se na 5 – 10 % pri večjih velikostih. Premija prihaja iz dveh virov: nekoliko manjšega obsega proizvodnje (C276 ima širšo dostopnost na trgu) in višje vsebnosti kroma.

 

Toda cena materiala je le del enačbe vgrajenih stroškov. Če C22 odpravi zahtevano žarjenje po-varilni raztopini - in za terensko-varjene tuljave v obstoječem obratu, pogosto - lahko prihranek pri stroških izdelave preseže ceno materiala. Po-žarjenje raztopine za varjenje na kolutu cevi pomeni vpliv časa v peči, transporta in urnika. Če ga preskočite, ker ga C22 HAZ ne potrebuje, je pravi denar.

 

Velja tudi obratno: če je vaša storitev izključno zmanjševanje in C276 to obravnava z nižjimi materialnimi stroški z enakovredno zmogljivostjo, je nadgradnja na C22 poraba denarja za kemijo, ki je ne boste uporabljali. Odločitev bi morala temeljiti na pogojih uporabe, ne na imenu zlitine.

 

V6: Kakšne velikosti in oblike lahko dejansko naročim?

Cev C22 je na voljo v enakih oblikah in standardih kotC276- specifikacije ASTM pokrivajo oba razreda enako.

obrazec Standardno Tipičen obseg
Brezšivna cev ASTM B622 / ASME SB622 NPS 1/2" – 24" (DN15 – 600), Sch 5S – XXS
Varjena cev ASTM B619 / ASME SB619 Večji premeri, razred 1 ali razred 2
Varjena cev ASTM B626 / ASME SB626 Toplotni izmenjevalnik in instrumentacijska cev
Odrezane dolžine - Naključno (3 – 7 m) ali pritrjeno na risbo, navadno ali poševno po ASME B16.25

Večina poizvedb, ki jih obravnavamo, je za brezšivne cevi ASTM B622 v NPS 1/2" do 6", Sch 40S in 80S, žarjene v raztopini. Za toplotne izmenjevalnike v oksidacijski ali mešani-kislini je običajen-poklic cev ASTM B626. Če se vaša risba sklicuje na kodo ASME, navedite različico SB (SB622 / SB619).

Dodatna kovina za varjenje C22 je ERNiCrMo-10 (AWS A5.14). Ne uporabljajte polnila C276 (ERNiCrMo-4) na navadni kovini C22 – neujemanje kemije izniči prednost HAZ, ki jo plačujete.

 

V7: Kdaj naj ostanem pri C276 namesto nadgradnje?

Vedeti, kdaj ne nadgraditi, je vredno več kot kakršen koli popust. Ostanite pri C276, ko:

Servis je koncentrirana klorovodikova kislina pri povišani temperaturi.Višja vsebnost molibdena (15–17 %) C276 mu daje prednost pri čisti reducirni kislini. C22 je primeren, vendar ni optimalen.

Storitev je zgolj redukcijska brez oksidacijskih izletov.Če procesni tok nikoli ne zaniha pri oksidaciji, je prednost kroma C22 neizkoriščena.

V čistem kloridu potrebujete največjo odpornost proti luknjicam.PREN C276 (~69) je višji od C22 (~65). Samo za luknjanje z morsko vodo ima C276 obrobni rob -, čeprav sta v praksi oba močno nad-predpisana za cevi za morsko vodo.

Razpoložljivost in dobavni rok sta kritična.C276 ima širšo svetovno zalogo. Če načrt projekta ne more čakati na valj C22, je C276 pragmatična izbira.

Zamenjate razdelek v obstoječi vrstici C276.Različni kovinski zvari med C22 in C276 so možni, vendar je za enako-za-podobno zamenjavo ujemanje obstoječega materiala preprostejše.

Če nobeden od teh pogojev ne velja in vaša storitev vključuje oksidacijske kisline, mešane tokove ali terensko -varjene kolute, je C22 pošteno inženirsko priporočilo.

 

V8: Kako preverim, ali dobivam pravi C22?

Trije pregledi ob dostavi, enaki kot za C276, vendar z različnimi ciljnimi številkami:

Sestava MTR.Potrdite Cr 20,0–22,5 %, Mo 12,5–14,5 %, W 2,5–3,5 %, C Manj ali enako 0,015 %. Certifikat, ki prikazuje 16 % kroma, je C276, ne C22 -, to je najpogostejša težava pri zamenjavi, ker sta oba razreda fizično videti identična.

PMI (XRF).Ročno testiranje na lotu bi moralo potrditi Cr/Mo prstni odtis. C22 odčita opazno večjo vsebnost kroma kot C276 - razlika je očitna na kalibriranem instrumentu.

Certifikat metode A ASTM G28.Za kritične storitve zahtevajte stopnjo korozije G28A na certifikatu. Vrednost okoli 0,3 mm/leto je skladna s pravilno žarjenim C22. Vrednost nad 0,6 mm/leto pomeni napačno toplotno obdelavo ali napačen material.

 

pogosta vprašanja

Je Hastelloy C22 boljši od C276?

Nobeden ni univerzalno boljši. C22 je boljši pri oksidaciji in mešani-oksidaciji-redukciji ter pri-varjenih izdelkih. C276 je boljši pri delu s čisto redukcijsko kislino in ima nekoliko višjo odpornost proti luknjičastim luknjam. Pravo vprašanje je "kateri ustreza moji storitvi?"

 

LahkoC22 cevuporabiti v morski vodi?

Da - tako C22 kot C276 sta izjemna v morski vodi. C22 ima nekoliko višjo kritično temperaturo špranj, kar je pomembno pri prirobničnih spojih in območjih pod-odlaganjem. Za večino cevi za morsko vodo je katera koli zlitina več kot zadostna, izbira pa je odvisna od sekundarne kemične storitve in razpoložljivosti.

 

Ali je za cev C22 potrebna -toplotna obdelava po varjenju?

Št. C22 je zasnovan za-varjenje - njegova kemija zavira padavine HAZ, ki vplivajo na C276. To je eden od glavnih razlogov, zakaj kupci nadgradijo C276 na C22 za terensko{7}}varjene kolute cevi.

 

Kakšna je najvišja delovna temperatura za cev C22?

Za korozijsko storitev približno 650 stopinj. Nad tem se izločajo sekundarne faze in odpornost proti koroziji pade. Za načrtovanje tlaka preverite ASME, oddelek II, del D, dovoljene napetosti pri vaši projektni temperaturi.

 

Katero dodajno kovino uporabim za varjenje cevi C22?

ERNiCrMo-10 (AWS A5.14). Ne uporabljajte polnila C276 (ERNiCrMo-4) na C22 -, neujemanje kemije zmanjša korozijsko odpornost HAZ po varjenju, ki jo plačujete.

 

Razmišljate o cevi C22 za oksidacijo, mešano-kislino ali varjenje na terenu-?

HUITONG zalogeHastelloy C22(UNS N06022, 2.4602) brezšivne in varjene cevi po ASTM B622/B619 z EN 10204 3.1/3.2 MTC, preverjanjem PMI in certifikati ASTM G28 na zahtevo. Seznam velikosti in servisne pogoje pošljite namarket@htpipe.comali WhatsApp+86-19339900201- in če je C276 bolj primeren za vašo storitev, vam bomo povedali, preden plačate za nadgradnjo, ki je ne potrebujete.

Kontaktirajte zdaj

 

 

Pošlji povpraševanje

whatsapp

Telefon

E-pošta

Povpraševanje